subscribe: Posts | Comments

Filmid

The Black Balloon (Austraalia, 2008)

www.aso.gov.au/titles/features/black-balloon

Thomas on saamas 16-aastaseks ja ta peab sageli hoolitsema oma venna Charlie eest, kellel on autism ja kes vajab pidevat hoolitsust. Kui nende perekond kolib uude linna, tunneb Thomas tihti piinlikkust oma venna käitumise pärast. Kui Thomas hakkab käima Jackie´ga, kellega nad käivad koos ujumistunnis, kohtab ta mitmeid takistusi, sest satuvad vastuollu tema enda soovid ja kohusetunne hoolitseda venna eest.

Saadaval DVD-l.

 

Ben X (Belgia, 2007)

www.benx.be

Ben on autismiga täiskasvanu, kes on tunduvalt intelligentsem kui tema keskkoolikaaslased, kuid ta on ka äärmiselt häbelik ja introvertne. Tema elu koolis on igapäevane põrgu, kuna ta on igapäevane julma kiusamise sihtmärk. Ta leiab varjupaiga oma magamistoas, kus ta mängib oma lemmikarvutimängu “Archlord”, püüdes end harjutada oma igapäevaeluga. Kuna tema kiusamise õudus järjest kasvab, kavandab ta plaani, milles ta pole enam ohver, vaid saab olema kangelane.

Saadaval DVD-l.

 

The Special Need (Itaalia, 2013)

www.thespecialneed.com

Enea on 29-aastane Itaalia mees, kellel on autism ja kes tahab tõeliselt kogeda seksi. Koos oma sõprade Carlo ja Alexiga asub ta maanteereisile Põhja-Euroopasse. Alanud füüsiliste suhete otsinguga, omandab see teekond hoopis komplitseeritud ning seksi, armastuse, tunnete ja sõpruse kohta küsimusi tekitava värvingu ning leiab ootamatud vastused.

Filmi on näidatud festivalidel Šveitsis, Saksamaal, Taanis, Hollandis, Itaalias ja Kreekas, kuid pole veel saadaval DVD-l.

 

God´s Ear (USA, 2008)

www.godsear.com

Noah on püüdlik poksija, kellel on autism. Ta veedab peamise osa oma ajast, koristades kohaliku võimla põrandaid ning oodates ideaalset hetke, millal ta lõpuks astub poksiringi. Ühel päeval ristub tema tee poolatarist tantsija Alexiaga. Nad saavad sõbraks, kuid kui see sõprus tundub arenevat millekski enamaks ja tõsisemaks, vaatavad mõlemad otsa oma hirmudele ja väljakutsele oma arusaamale armastusest.

Saadaval DVD-l.

 

Temple Grandin (USA, 2010)

www.hbo.com/movies/templegrandin

Ülikooli professor ja autismiga inimeste eestkõneleja Temple Grandin on eluskarja humaanse kohtlemise meetodite tippteadlane. Film portreteerib tema varast autismidiagnoosi ja väljakutseid täis lapsepõlve, vanemate ja teadusõpetajate poolset toetamist ning tema kaasasündinud tundlikkust ja mõistmist loomade käitumise suhtes. Film valgustab tema sihikindlust ja otsustavust autismist tulenevate väljakutsetega toimetulekul sel ajal, kui autism oli veel üsna tundmatu puue.

Saadaval DVD-l.

 

The Story of Luke (USA, 2012)

www.thestoryofluke.com

Luke on noor mees, kellel on autism ja kes alustab töö ja sõbratari otsinguid. Pärast kasvamist vanavanemate juures turvalises ja armastavas keskkonnas, muutub tema maailm pärast vanaema surma äkitselt ning ta on sunnitud elama  sugulaste juures. Luke seisab oma eelnevast kaitstud elust lahkudes silmitsi väljakutsega leida töö ja jääda ellu täiskasvanuna.

Saadaval DVD-l.

 

Snow Cake (Kanada, 2006)

www.imdb.com/title/tto448124

Kui Alex võtab peale noore hääletaja Vivienne, pole tal veel aimugi sellest, et tema elu muutub täielikult. Teel juhtub kohutav õnnetus ja Vivienne sureb kohapeal. Kui õnnetusest traumeeritud Alex otsustab külastada Vivienne´i ema Lindat, leiab ta eest autismiga naise, kes ei suuda välja näidata ühtki emotsiooni. Linda veenab Alexit jääma veel mõneks päevaks pärast matuseid ning nende vahel areneb välja sõprus, kui Alex püüab juhtunuga leppida.

Saadaval DVD-l.

 

Mary and Max (Austraalia, 2009)

www.maryandmax.com

Max on 44-aastane tõsiselt ülekaaluline juudi mees, kellel on autism ja kes elab New Yorgis. Mary on üksildane 8-aastane tüdruk, kes elab Melbourne´i eeslinnas. See animeeritud film räägib loo 20-aastasest kirjasõprusest kahe täiesti ebatõenäolise tegelaskuju vahel. Vaatamata sellele, et nad on erinevad ja pole kunagi kohtunud, tugevneb nendevaheline side. Kuid kui Mary astub ülikooli ja kasutab oma vaimsete häirete õpingute raames Maxi juhtumit, paneb see nendevahelise sõpruse proovile.

Saadaval DVD-l, iTunes´is ja Netfix´is.